17 лютого 2025 р. в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання фінансової інклюзії в умовах цифровізації соціально-економічних систем: європейський вектор, виклики та перспективи».

Відкрив конференцію ректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного доктор технічних наук, професор  Кюрчев Сергій Володимирович. В своєму виступі від зазначив, що у цьому році факультету економіки та бізнесу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного виповнилося 32 роки.

Весь цей час наукцовці ФЕБу надають здобувачам освіти знання та практичні навички за 8 спеціальностями першого, другого та третього рівнів вищої освіти. Випускники факультету є затребуваними фахівцями економічної сфери, маркетингу, менеджменту, підприємництва, обліку та фінансів, публічного адміністрування, туризму. Вони, на усіх ланках управління, примножують славу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, як в Україні, так і поза її межами, показуючи високий рівень кваліфікації та професіоналізму. Він подякував кафедрі фінансів, обліку і оподаткування за ініціативу проведення другий рік Міжнародної науково-практичної конференції.

До вітальних слів долучився і проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор Панченко Анатолій Іванович, який відзначив актуальність тематики конференції та роль подібних заходів для освітянського простору.

Від ФФЦТ Державного податкового університету участь в конференції взяли декан факультету, д.е.н., проф. Давиденко Надія Миколаївна, д.е.н., проф. Гордей Оксана Дмитрівна, д.е.н., проф. Онишко Світлана Василівна, д.е.н., проф. Мартиненко Валентина Віталіївна, к.е.н., доц. Скрипник Галина Олексіївна, к.е.н., доц. Буряк Аліна Вікторівна, к.е.н., доц. Новицька Олена Валеріївна, к.е.н., доц. Ключка Ольга Володимирівна, к.е.н., доц. Козій Наталія Сергіївна, к.е.н., доц. Мельничук Ганна Сергіївна та ст.викладач Шепеленко Вікторія Юріївна.

Також до участі в конференції долучилися докторанти к.е.н., доц. Маслак Наталія Григорівна та к.е.н., доц. Шолудько Сергій Андрійович, аспіранти спеціальності «Фінанси, банкіська справа, страхування та фондовий ринок» Британ Вадим, Буділовська Валерія та Ковальчук Віктор та здобувачі вищої освіти Черненко Владислав і Резнік Вероніка.

У своєму виступі проф. Давиденко Н.М. відмітила, що на сьогоднішній день, незважаючи на те, що фінансова система України є досить розвинутою, третя частина населення знаходиться досі поза її межами. Індекс рівня фінансової грамотності населення України, розрахований Організацією економічного співробітництва та розвитку має одне з найнижчих значень – 11,6% серед 30 країн світу, які приймали участь у дослідженні. Цей показник враховує бали за наявність фінансових знань, розуміння фінансових стратегій і ставлення до процесів, пов’язаних з фінансами. Про що це говорить? Такий показник свідчить про недостатній рівень фінансової незалежності та неефективність управління коштами держави.

Фінансова інклюзія, більшість науковців розуміють створення таких умов, при яких всі верстви населення мають однакову можливість користуватися усіма фінансовими послугами. Тобто, фактично, це процес, при якому будь-яка особа або підприємство має можливість отримати доступ до усіх фінансових продуктів та послуг. Головною метою фінансової інклюзії є те, що вона зосереджена надавати усім учасникам фінансових відносин достовірну та прозору інформацію, представляти фінансову допомогу для фінансово незахищених верств населення та усувати будь-які перешкоди, які містять в собі приховані операції та витрати.

Учасниками конференції були представники із ЗВО Житомира, Вінниці, Хмельницького, Полтави та ін. міст України.