15 жовтня, 2024 р. в Національній академії статистики, обліку та аудиту (м.Київ) пройшла щорічна Міжнародна науково практична конференція «Стратегія розвитку України: фінансово – економічний та гуманітарний аспекти», що присв’ячена пам’яті першого Ректора Національної академії статистики, обліку та аудиту, доктора економічних наук, професора, заслуженого економіста України Івана Ісаковича Пилипенка.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися ректор Національної академії статистики, обліку та аудиту (НАСОА), доктор наук з державного управління, професор, академік НАН України Олександр Осауленко та Голова Державної служби статистики, кандидат технічних наук Ігор Вернер.

Пленарне засідання розпочав Директор ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", д. е. н., професор, академік НАН України Валерій Геєць із доповіддю на тему: Взаємодія економічних і фінансових інструментів розвитку економіки у воєнний і повоєнний період.

У роботі конференції взяли участь декан факультету фінансів та цифрових технологій Державного податкового університету д.е.н., професор Надія Давиденко, завідувач кафедри публічних фінансів, д.е.н., професор Оксана Гордей, а також НПП, докторанти та аспіранти кафедри публічних фінансів та фінансових ринків та технологій, зокрема д.е.н., професор Світлана Онишко, к.е.н., доцент Галина Скрипник, к.е.н., доцент Олена Новицька, к.е.н., доцент Аліна Буряк, к.е.н., доцент Тетяна Коляда, к.е.н., доцент Ольга Ключка, докторанти Сергій Шолудько та Наталія Маслак, аспіранти Вадим Британ та Віктор Ковальчук.

Серед спікерів конференції — ректор Львівського торговельно-економічного університету, д.е.н., професор Петро Куцик, провідний науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, д.ф.н., професор Людмила Филипович та старший науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, к.ф.н. Оксана Горкуша та ін.

Професор Надія Давиденко представила результати дослідження на тему: Забезпечення фінансової безпеки держави та шляхи запобігання загрозам в умовах воєнного стану

Доповідач акцентувала увагу на тому що фінансова безпека держави, як компонент національної безпеки, є головною економічного зростання держави, що гарантує суверенітет і цілісність країни, а також гідний рівень життя суспільства.