В рамках співпраці між університетами, декан факультету фінансів та цифрових технологій Державного податкового університету д.е.н., проф. Давиденко Н.М. виступила із гостьовою лекцією (15.10) та провела практичне заняття (16.10) для студентів Ясського Університету ім. Александра Кузі (Румунія).

Лекція проводилась для здобувачів освіти третього курсу освітньо-професійної програми «Фінанси» в рамках курсу “Фінансовий менеджмент”. Слід відмітити, що румунські студенти на ОС «Бакалавр» навчаються 3 роки і частину навчальних дисциплін, які українські студенти вивчають на ОС «Магістр», в Румунії вивчають на 3 курсі, зокрема фінансовий менеджмент, стратегічний менеджмент, менеджмент персоналу, проектний менеджмент, публічний менеджмент та ін.

У ході проведеної лекції студентам була представлена тема «Управління грошовими потоками». Лектор зазначила, що грошовий потік є ключовим показником розвитку компанії, оскільки показує кількість грошових коштів, доступних компанії для виробництва конкурентоспроможної продукції, застосування інноваційних технологій та виходу на нові ринки. Грошовий потік відображає здатність підприємства вільно інвестувати, створювати резервні фонди та використовувати прибуток як інвестиції.

На лекційному занятті студентам було представлено сутність та класифікацію грошового потоку, методологію оцінки ефективності управління грошовими потоками підприємства. Традиційна лекція в Ясському університеті триває 2 години: це 50 хв. подання теоретичного матеріалу, далі 10 хвилин перерва і наступні 50 хвилин студенти розглядали на основі представленої методології прямий та непрямий методи складання звіту про рух грошових коштів (відповідно до теми можуть бути розв’язання та обговорення тестів).

Лекція викликали багато питань у присутніх, оскільки для прикладу була взята українська компанія МХП, звітність якої є у відкритому доступі. Проте запитання здебільшого стосувалися ситуації в Україні, як працює бізнес. Після лекції у студентів було запитання про організацію освітнього процесу в Державному податковому університеті.

Практичне заняття було проведено на тему «Грошові потоки підприємства: оцінка, діагностика та управління збалансованістю». Організаційно практичне заняття також триває 2 години і розділено на дві півпари по 50 хвилин. Під час першої частини проф. Давиденко Н.М. представила студентам практичний кейс, на основі якого студенти повинні були зробити розрахунки. Далі об’єднавшись в 3 підгрупи прийняти рішення щодо достатності грошового потоку та його ефективності.

Лектор закликала до подальшої співпраці студентів румунського університету і запросила долучатися до заходів, які проводить факультет фінансів та цифрових технологій Державного податкового університету.