Модератором заходу виступив Гудзь Юрій Федорович, д.е.н., професор, проректор з наукової роботи ПВНЗ «Європейський університет». Зі словами вітання до учасників звернулися Тимошенко Олена Іванівна, д.е.н., професор, ректор ПВНЗ «Європейський університет», голова Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності.; Павел Ургач, декан з міжнародної співпраці та Дацько-Пікевич Здіслава, доктор габілітований, професор, ректор Академії WSB; Олександр Петров, голова правління «TRADE HAUSE UKRAINA», Рига, Латвійська Республіка; Мокану Наталія, габілітований доктор економіки, професор, професор кафедри фінансів і банківської справи, Державного університету Молдови.

Участь у пленарному засіданні взяли Даниленко Сергій Миколайович, заступник Директора департаменту економічного розвитку ОДА в Черкаській області; Гаврилюк Олександр Вікторович, д.е.н., професор кафедри менеджменту та маркетингу; Давиденко Надія Миколаївна декан факультету фінансів та цифрових технологій Державного податкового університету, д.е.н., професор, академік АЕН, Заслужений працівник освіти України; Курчій Богдан Олексійович, д.б.н., професор кафедри екології та ландшафтного дизайну Європейського університету; Богашко Олександр Леонідович, к.е.н., доцент кафедри менеджменту, фінансів та інформаційних технологій Уманської філії Європейського університету, Скрипник Галина Олексіївна, к.е.н., доцент кафедр ипублічних фінансів Державного податкового університету та ін.

Давиденко Надія Миколаївна у своєму виступі підняла питання інвестиційної безпеки і контексті фінансової безпеки держави та зазначила що проблема забезпечення безпеки є досить гострою для кожної країни. Безпека як стан, що характеризується відсутністю явної загрози, тобто досягнення певного рівня захищеності від шкоди чи інших загрозливих явищ, може означати усунення відомих та ідентифікованих ризиків. З точки зору національної безпеки держави, яка регулює встановлений рівень захищеності найбільш важливих життєвих інтересів громадянського суспільства, забезпечує його сталий розвиток, своєчасне виявлення і усунення ймовірних і реальних загроз, найбільш вразливою в сучасних умовах є інвестиційна безпека. Особливі умови сьогодення ставлять виклики щодо інвестиційної безпеки держави, що спровоковано зростанням прямих і опосередкованих іноземних інвестицій. Активуються глобальна і національні економіки. Результатом такої активності є реальне збільшення інвестиційних потоків від країн-партнерів. Проблемним є факт зростання інвестиційних потоків під впливом глобалізації економічних процесів і трансформацій та інтенсифікації наявних взаємовідносин, що підвищує трансакційні тертя й загрози безпечного національного економічного розвитку.

Скрипник Галина Олексіївна представила доповідь на тему: Формування і виконання державного бюджету України в умовах воєнного стану. Вона відмітила, що глобальні зміни, спричинені повномасштабним вторгненням держави-агресора, вразили економіку України та змусили її змінювати фінансову систему. В умовах воєнного стану надзвичайно важливо забезпечити належне виконання державного бюджету. Нині перед Україною постали завдання із забезпечення ефективного функціонування бюджетної системи, переорієнтації раніше поставлених державою цілей, перерозподілу обмежених бюджетних коштів, забезпечення соціальних виплат громадянам, збільшення видатків на оборону держави, перегляду джерел наповнення бюджету та залучення міжнародної фінансової допомоги. Від злагодженості та швидкої координації ланок бюджетної політики залежить підтримання фінансової стійкості держави та недопущення виникнення макроекономічних дисбалансів.