24 жовтня в Поліському національному університеті відбулася ювілейна Х конференція, присв’ячена 30-річчю заснування кафедри фінансів і кредиту.
До вітальних слів долучилися Олег СКИДАН – ректор Поліського національного університету, доктор економічних наук, професор; Юрій ЛУПЕНКО - директор ННЦ “Інститут аграрної економіки”, доктор економічних наук, професор, академік НААН; Наталія КУЦМУС – завідувач науково-дослідної частини Поліського національного університету, доктор економічних наук, професор; Олександр КОВАЛЬЧУК – декан факультету інформаційних технологій, обліку та фінансів, кандидат економічних наук, доцент; Дмитро ДЕМА – завідувач кафедри фінансів і кредиту Поліського національного університету, кандидат економічних наук, професор.
Конференція об’єднала понад 100 учасників зі всієї України.
Державний податковий університет представили Надія ДАВИДЕНКО – декан факультету фінансів та цифрових технологій, доктор економічних наук, професор; НПП кафедри публічних фінансів: Оксана ГОРДЕЙ – завідувач кафедри публічних фінансів, доктор економічних наук, професор; Валентина МАРТИНЕНКО – професор кафедри публічних фінансів, доктор економічних наук, професор; Аліна БУРЯК та Галина СКРИПНИК – доценти кафедри публічних фінансів, кандидати економічних наук, доценти; Олена НОВИЦЬКА – доцент кафедри публічних фінансів, кандидати економічних наук; Вікторія ШЕПЕЛЕНКО – старший викладач кафедри публічних фінансів; докторанти кафедри публічних фінансів – Сергій ШЕЛУДЬКО, Наталія МАСЛАК та Ігор БУРЯК; аспіранти кафедри публічних фінансів – Віктор КОВАЛЬЧУК, Євгеній КОЗЛОВ, Вадим БРИТАН та магістр Андрій ОЛЕФІРЕНКО.
Відкрила пленарне засідання Надія ДАВИДЕНКО, доктор економічних наук, професор. Спершу доповідач привітала кафедру фінансів і кредиту з ювілейною датою та побажала подальшого процвітання, а далі представила доповідь на тему: Вплив тіньової економіки на фінансову безпеку держави. У своєму виступі доповідач відмітила, що тіньова економіка існує в усіх країнах світу. Основними відмінностями її в тій чи іншій країні є обсяги, фактори, форми, стан соціально-правового контролю за нею і рівень його реалізації. За різними оцінками, її рівень становить у високорозвинених країнах 17% ВВП, у країнах з перехідною економікою – понад 20% і в країнах, що розвиваються – більше 40%. Для України актуальність проблеми тіньової економіки значно вища. Більшість експертів вважають, що 25 – 50% обороту приватних підприємств не відбиті в документах бухгалтерського обліку (тіньовий оборот). Рівень відходу в тінь залежить від того, що це за підприємство, «хто за ним стоїть» і т. д. У більшості малих підприємств «тінь» може досягати 80 – 90%. Під час виступу було запропоновано основні шляхи мінімізації рівня тіньової економіки в країні.
Надзвичайно цікавими були виступи колег із Хмельницького університету управління та права ім. Леоніда Юзькова Віктора СИНЧАКА, доктора економічних наук, професора; ЗВО «Подільський державний університет» Володимира РУДИКА, доктора економічних наук, професора; Сумського національного аграрного університету Вікторії БОРИСОВОЇ, доктора економічних наук, професора та ін.