Міжнародний форум сталого розвитку 2024 – це унікальна можливість для посилення співпраці щодо критичних викликів та усунення прогалин у зеленому відновленні України та розвитку економіки на засадах сталого розвитку.

Саме під таким гаслом 24 – 25 жовтня працював форум, який об’єднав зацікавлені сторони з ділових та фінансових секторів України та ЄС для відвертої та практичної дискусії про те, що потрібно зробити для зеленого відновлення України. 24 жовтня форум пройшов м.Києві, а 25 жовтня в м.Гаага (Нідерланди).

Понад два роки країна стикається з безпрецедентними обставинами та негативним впливом на всі сфери життя суспільства та довкілля, саме із такими словами звернулися експерти зі сталого розвитку 24 жовтня в м.Києві та додали, що  наразі необхідна термінова підтримка для пом'якшення наслідків війни, що триває, та нещодавніх масованих обстрілів критично важливих об'єктів інфраструктури, які мали глобальний вплив на весь світ. Глобальний виклик полягає в тому, щоб знайти спосіб підтримати економічний розвиток відповідно до порядку денного ЄС, що стимулює стале інвестування.

Основними цілями заходу стали питання формування міжнародної мережі та екосистемного партнерства для зеленого відновлення України та підтримки вступу до ЄС; формування платформи сталого розвитку бізнес-спільноти України та країн-партнерів для об'єднання розвитку бізнесу в умовах глобальних загроз; створення платформи з глобальних фінансових методологій та практик, які допоможуть знайти необхідні ресурси для відновлення, налагодження та розвитку діяльності не лише українському бізнесу під час війни та у післявоєнний період, але й бізнесу в інших нестабільних та постконфліктних країнах.

Форум зібрав біля 450 учасників в офлайн форматі та 4200 учасників у форматі онлайн.

Участь у форумі в онлайн форматі взяли д.е.н., проф. Надія Давиденко, д.е.н., проф. Оксана Гордей, д.е.н., проф. Валентина Мартиненко, к.е.н., доцент Аліна Буряк, к.е.н., доцент Галина Скрипник, к.е.н. Олена Новицька, к.е.н., Олена Білецька та ст. викладач Вікторія Шепиленко.

Під час виступів спікери акцентували увагу на тому що впровадження системи екологічного менеджменту на підприємствах є досить перспективним і актуальним у сучасних еколого-економічних умовах господарювання. Побудова ефективних систем екологічного менеджменту на вітчизняних підприємствах дозволить суттєво економити сировину, матеріали, енергетичні ресурси, знизить екологічні платежі та штрафні санкції; також дозволить отримати конкурентні переваги на ринку за рахунок покращення його іміджу, удосконалення управління витратами, розширення доступу на закордонні ринки тощо. Саме такий підхід управління дозволить покращити якість навколишнього середовища та забезпечити конкурентоспроможність продукції на зовнішніх ринках. Облік і аналіз надають інформацію для екологоорієнтованого управління, що впливає на екологосвідомий вибір споживачів якісної продукції, що формує вищі доходи підприємства.

Дякуємо спікерам за цікаві, змістовні доповіді та учасникам форуму за актуальні питання та пропозиції до співпраці.