17 – 19 жовтня 2024 р. відбулася щорічна Міжнародна науково практична конференція «Globalization and Higher Education in Economics and Business Administration», яка пройшла в Університеті Александра Кузу, м.Ясси, Румунія.

Конференція зібрала понад 300 учасників з Румунії, Великобританії, Італії, Іспанії, Сербії, Молдови, Угорщини, Польщі, Франції, Туреччини, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Литви, Хорватії, Пакистану, Тайланду, США, Японії та України.

Вітальні слова до учасників конференції були від декана факультету економіки та ділового адміністрування проф. Теодора Романа, ректора університету проф. Лівіу-Джорджа Маха та президента Сенату університету проф. Овідіу Габріеля Янку.

Від Державного податкового університету слова вітання від адміністрації університету, ректорату передала учасникам конференції декан факультету фінансів та цифрових технологій проф. Надія Давиденко. Вона побажала плідної роботи на конференції та цікавих дискусій.

На пленарному засідання виступили проф. Кодрін Лівіу Куцітару, Ясський університет імені Александру Іоана Кузи з доповіддю на тему: The birth of literature from the spirit of economy та проф. Константін Братіану, Бухарестський університет економічних досліджень. Він представив доповідь на тему: Time perception and knowledge strategies.

Далі робота продовжилася впродовж двох днів у 14 секціях.

На секції «Соціальні, економічні та політичні виміри кризи» проф. Надія Давиденко представила результати дослідження на тему: PROVISION OF FINANCIAL SECURITY OF THE STATE AND WAYS OF THREAT PREVENTION IN CONDITIONS OF MILITARY SITUATION. Доповідач відмітила, що кровопролитна війна, яку розв’язала російська федерація, стала справжнім викликом для України, та й усього світу. В цих умовах зросли внутрішні та зовнішні загрози національній безпеці держави, що не оминуло такої її складової, як фінансова безпека. В сучасних умовах відбувається перехід від системи фінансової безпеки, покликаної обслуговувати виключно інтереси держави, до системи, яка прагне гармонійно поєднати інтереси громадян, домашніх господарств, підприємств, організацій, установ, галузей, регіонів, держави, суспільства.

У доповіді було відмічено, що щоб здобути перемогу у війні, необхідно багато ресурсів, у тому числі й фінансових. До початку широкомасштабної війни зменшилися доходи бюджету, фінансова ситуація в країні погіршилася у зв’язку з пандемією. Чим довше буде тривати війна, тим гостріше стоятиме питання фінансової безпеки. До індикаторів, які визначають рівень фінансової безпеки відносять: розмір внутрішнього валового продукту, бюджетного дефіциту, обсяг державного боргу та міжнародних валютних резервів. У процесі розгляду цих індикаторів важливим є пошук компромісу щодо забезпечення витрат на оборону країни, дотримання показників дефіциту бюджету, обслуговування державного боргу, соціального захисту населення.

 

По завершенню роботи конференції всі учасники отримали сертифікати. Представлені результати досліджень після рецензування будуть опубліковані в індексованих виданнях.