Факультет податкової справи, обліку та аудиту
У зв’язку з реорганізацією Університету державної фіскальної служби України в Державний податковий університет, згідно нової структури, яка введена в дію 04.12.2021 р. створено факультет податкової справи, обліку та аудиту.
Історія Факультету розпочалася ще у далекому 1961 році, коли ще в Ірпінському індустріальному технікумі поряд з технічними спеціальностями почали впроваджувати економічні. У 1967 році розпочала навчання перша група студентів за спеціальністю «Бухгалтерський облік». Тривалий час підготовка бухгалтерів здійснювалася у відділенні переробки пластмас та бухгалтерського обліку. У 1978 році було створено окреме планово-економічне відділення, де здійснювалась підготовка економістів та бухгалтерів. Таким чином, до 1993 року здійснювалася підготовка молодших спеціалістів за спеціальністю «Бухгалтерський облік».
Початок 90-х років визначив стрімкий рух закладу: коледж – інститут – академія – університет – національний університет. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10 січня 1996 року на базі Ірпінського індустріального коледжу було створено Український фінансово-економічний інститут, і разом з ним обліково-економічний факультет та кафедру обліку і аудиту. З 1996 року по травень 2015 року здійснювалась підготовка бакалаврів, спеціалістів, магістрів за спеціальністю «Облік і аудит» на обліково-економічному факультеті. У 2015 році на базі обліково-економічного факультету було створено Навчально-науковий інститут обліку, аналізу та аудиту який функціонував до грудня 2021 р.
Нині Факультет – сучасний інноваційний освітньо-науковий осередок, що відповідає сучасним вимогам та міжнародним стандартам забезпечення якості вищої освіти та який забезпечує підготовку фахівців за спеціальностями 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 051 «Економіка».
Очолює факультет д.е.н., професор Краєвський Володимир Миколайович.
У своїй структурі Факультет об’єднує освітню, наукову та міжнародну діяльність шести кафедр:
- кафедра адміністрування податків;
- кафедра обліку та консалтингу;
- кафедра аудиту та економічного аналізу;
- кафедра облікових технологій та бізнес-аналітики;
- кафедри економічної політики та сталого розвитку;
- кафедра економіки, підприємництва та бізнес адміністрування.
На Факультеті діють дві навчальні лабораторії: навчальна лабораторія податкового консультування та навчальна лабораторія обліково-аналітичного забезпечення, які створені в грудні 2021 року.
Проводимо підготовку фахівців за наступними освітньо-професійними програмами:
- Перший (бакалаврський) - «Облік, податковий аудит та бізнес-аналітика», «Податкова справа в системі державного контролю», «Економіка підприємства», «Економіка та організація підприємницької діяльності», «Економіка та бізнес. Професійна освіта та навчання», «Маркетинг та бізнес-аналітика»;
- Другий (магістерський) - «Облік і оподаткування в управлінні підприємницькою діяльністю», «Державний аудит; судово-економічна експертиза у фінансових розслідуваннях», «Управлінський облік та бізнес-аналітика», «Податкове консультування», «Міжнародне оподаткування», «Фіскальне адміністрування», «Економіка міста та регіону», «Управління бізнес-процесами на підприємстві», «Економіка та управління проектами в підприємницькій діяльності»;
- Третій (освітньо-науковий) - «Облік і оподаткування», «Економіка»
Успішній роботі факультету за всі роки завдячуємо першому декану обліково-економічного факультету - Елі Трохимівні Сухановій, нині – Заслужений Працівник Освіти України, кандидат економічних наук, доцент. З 2003 по квітень 2020 року деканом факультету, потім – директором Інституту була Наталія Петрівна Мацелюх, доктор економічних наук, професор, відмінник освіти України. Значний внесок у розвиток факультету також зробили М.М. Теліщук, Л.А. Князька, Л.Л. Лазебник, Л.В. Онучак, А.П. Карасевич, Г.В. Мамонова, Ю.І. Мискін, Т.М. Громова, В.В. Мартиненко, О.Г. Рябчук. Факультет досяг значних успіхів у науковій діяльності завдяки докторам наук, професорам: М.М. Семку, Є.П. Желібу, Г.Г. Старостенко, А.О. Чугаєву, А.В. Лісовому, Є.О. Сторожуку, А.В. Скрипнику, Є.В. Калюзі, В.П. Ніколаєву, Н.А. Гусятинській.
Нині підготовкою фахівців на факультеті займається 10 докторів наук, професорів, 34 кандидата наук, 33 доцента, 3 старших викладачі.
Співпрацюємо з Державною податковою службою України, Державною аудиторською службою України, Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України, Chartered Institute of Management Accountants (СІМА), ТОВ «Прайсуотерхаускуперс», ПРАТ "КПМГ Аудит", ТОВ МІК «СТАРТ», ТОВ «Будлайнсервіс», ТОВ «Діскавері Хоум», ТОВ «ОЛЕУМ-ТРЕЙД», корпорація «CaseWare Ukraine», Аудиторська фірма «АЖУР-АУДИТ», Аудиторська компанія «Ейч Ел Бі Юкрейн».
Облік і оподаткування – це визнана спеціальність, яка розвивається завдяки впровадженню новітніх технологій та формуванню нових компетенцій; дає унікальну можливість отримати сучасну економічну освіту, що поєднує багатогранні знання бухгалтера, аудитора, податківця, аналітика і наукового працівника.
Будь в тренді! Навчайся! Розвивайся! Змінюйся разом з факультетом податкової справи, обліку та аудиту в Державному податковому університеті!