Ідентифікатор теми: HORIZON-CL2-2024-DEMOCRACY-01-11

Програма: HORIZON-RIA HORIZON Research and Innovation Actions

Мета: Результатами проєкту мають бути робочі потоки майбутніх сценаріїв, дорожні карти та стратегічний посібник для досягнення найкращих сценаріїв для демократії в Європейському Союзі у 2040 році.

Дослідження проєкту, обговорення та спільно розроблені через широкомасштабні процеси, залучення різних груп зацікавлених сторін, таких як молодь Європи, громадяни Європи, політики та актори і громадські організації.

Демократія в ЄС стикається з викликами внаслідок зростання екстремізму і поларизації, таємного авторитаризму, втручання у вибори та поширення маніпулятивної інформації. Політичні демократії шукають нові методи рівноваги в швидкозмінних суспільних умовах, одночасно зіткнені з безліччю внутрішніх та глобальних викликів і змін у владних відносинах. Це, у свою чергу, зменшує бажання впроваджувати реформи, які могли б поглибити інтеграцію Європейського Союзу. Націоналістичні та популістичні тенденції, напруга між націями та народами, політична та соціальна поларизація піддавають сумніву встановлені цінності та практики (наприклад, парламентська демократія, верховенство права, розділення влади, демократичний діалог тощо) та здаються послаблюють політичний вплив Європейського Союзу в довгостроковому плані.

У контексті поточного дискурсу про необхідність переосмислення та переробки віртуальних та реальних громадських просторів і громадської участі, це дослідження буде вивчати майбутнє демократії та її інструментів, а також досліджувати погляди політичних установ, таких як національні парламенти та європейські інституції, а також погляди громадських організацій та їхні погляди майбутнього, на нові тенденції, такі як наприклад моделі участі діалогу в демократії, що краще служать громадському інтересу, будують довіру між урядами та громадянами, та поглиблюють демократію в цілому. Особлива увага повинна бути приділена розвитку майбутніх європейських (та національних) громадських просторів, які взаємно підтримують один одного та співпрацюють, та еволюції поточної моделі ЄС (з усіма її особливостями і частим цитованим демократичним дефіцитом) на користь її найкращого потенціалу.

З прискоренням складності змін зростає потреба поєднувати надійні наукові методи прогнозування, що базуються на об'єктивних історичних даних, з якісними та спекулятивними методами передбачення, а також серією ітеративних зустрічей (онлайн та офлайн) з метою створення розвитку альтернатаних сторін, дебати та спільний розвиток результатів для європейських громадян, які можуть займатися змістом дослідження, по мірі того, як проект розвивається і після його завершення.

Можливі заявники:

Для отримання права на участь, заявники (бенефіціари та пов'язані суб'єкти) повинні:

  • бути юридичними особами (публічними чи приватними установами)
  • бути зареєстрованими в одній із країн, що мають право на участь, а саме: члени Європейського Союзу (включаючи заморські країни та території - ЗКТ).

Загальний бюджет: 4 000 000 євро

Дедлайн: 07/02/2024

Додаткова інформація та офіційні документи доступні за посиланням.