Крим-це Українська земля надії. Крим має надзвичайно вигідне геополітичне розташування й тому завжди опинявся на шляху всіх хвиль міграцій та воєн, що котилися з Азії до Європи й у зворотному напрямку ще від античних часів.

Проблеми сьогодення Криму власне зумовлені тим, що навали завойовників завжди спричиняли на території півострова примусове переселення місцевого населення.

Початком російської збройної агресії на території України була анексія Криму росією, яка була спрямована на насильницьке протиправне відторгнення Кримської автономії та Севастополя від України та їх «приєднання» до рф, що було здійснено протягом березня 2014 р. Насильницька анексія Криму не визнається українською державою, не визнається Генеральною асамблеєю ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, а також суперечить рішенню Венеціанської комісії. Згідно із Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» територія Кримського півострова внаслідок російської окупації вважається тимчасово окупованою територією.

Боротьба за повернення Криму-це боротьба проти свавілля. Крим був украдений росією в України силовим шляхом. Його анексія – перший прецедент у історії Європи з часів Другої світової війни і Україна, об`єднавши всі зусилля, зможе повернути півострів, доведучи, що Крим – це Батьківщина українців і кримськотатарського народу, які по праву є господарями своєї землі.

Кримська платформа – ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат. Платформа спрямована на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні. Діяльність Платформи офіційно започаткована на установчому Саміті в Києві 23 серпня 2021 року. На заході була схвалена Спільна декларація, яка окреслила основні параметри міжнародної політики щодо Криму.

«Відсьогодні ми починаємо зворотній відлік часу до звільнення нашої землі – українського півострова. І цілком можливо, що 23 серпня увійде в історію, як день початку деокупації Криму», – сказав під час відкриття саміту Президент України Володимир Зеленський.

Що ж важливого відбулось під час саміту Кримської платформи. Передусім, увесь світ ще раз почув, що Крим – це Україна. Про це говорили усі виступаючі – представники держав та міжнародних організацій, що приєднались до Кримської платформи.

Наукова бібліотека ДПУ пропонує до ознайомлення рекомендований список літератури «Крим – це Україна», присвячений круглому столу, який відбудеться 15 березня 2023 року за участю директорів наукових бібліотек закладів вищої освіти.