Кафедра міжнародних економічних відносин
Освітні програми
Викладачі
- д.е.н., професор, завідувач кафедри, Стежко Надія Володимирівна
- д.е.н., професор, Белінська Яніна Василівна
- д.е.н., професор, Лазаренко Дмитро Олександрович
- к.е.н., доцент, Коляда Олена Володимирівна
- к.е.н., доцент, Назаров Микола Ігорович
- к.е.н., доцент кафедри, Юр`єва Поліна Борисівна
- провідний фахівець, Рябенко Марина Сергіївна
Кафедра міжнародних економічних відносин працює як самостійний підрозділ і забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня галузі знань 29 «Міжнародні відносини» за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини». Кафедра створена 1 вересня 2014 року як кафедра міжнародної економіки Національного університету державної податкової служби України, завідувачем кафедри була призначена д.е.н., професор Белінська Яніна Василівна, яка очолювала її до листопада 2021 року. В результаті реорганізації Університету державної фіскальної служби України з грудня 2021 року кафедра змінила назву на кафедра міжнародних економічних відносин Державного податкового університету, котру очолила д.е.н., професор Стежко Надія Володимирівна.
Сьогодні на кафедрі працює 6 викладачів, з них: на постійній основі − 6 осіб. У складі кафедри: 2 докторів наук, професори, 4 кандидатів наук, доценти.
Базова освіта викладачів та їх публікації відповідають профілю дисциплін, що ними викладаються. Кожен з викладачів забезпечує 3−4 дисципліни. Середній вік викладацького складу − 42 років.
Кадрова політика кафедри орієнтована на поліпшення якісного складу професорсько-викладацького персоналу, повне укомплектування кафедри, опанування викладачами сучасних методів навчання з метою забезпечення високого рівня підготовки фахівців.
Перспективним планом розвитку кафедри передбачено у найближчі роки підвищення кількості викладачів з науковими ступенями кандидатів, докторів наук та вченими званнями доцентів, професорів.
Науковий склад кафедри повністю відповідає існуючим нормам та вимогам. Лекційні заняття забезпечуються на 100 % докторами, професорами, кандидатами наук і доцентами. Кадрове питання постійно знаходиться в полі зору керівництва університету та кафедри.
Студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» отримують необхідні знання і практичні навички призначені для роботи в банках, страхових компаніях, інвестиційних фондах, міжнародних організаціях, органах державного управління та місцевого самоврядування, на підприємствах усіх форм власності; в науково-дослідних інститутах і лабораторіях; консультаційних закладах, які займаються проблемами міжнародної економічної діяльності; в системі підготовки кадрів та підвищення їх кваліфікації тощо. Первинною посадою для фахівців даного профілю є економіст, який може виконувати такі функції: розроблення проектів міжнародного економічного розвитку підприємств, комерційних банків, фінансових установ тощо; прогнозування ефективності їх реалізації; розроблення і виконання заходів щодо практичної реалізації механізмів налагодження і розвитку міжнародних економічних відносин; проведення аналітичної роботи щодо виявлення шляхів активізування та удосконалення міжнародної економічної діяльності організацій.